GREEN APPLE EN İYİ ÇEVRE UYGULAMALARI ÖDÜLÜ

ÇEŞME MARİNA

GREEN APPLE EN İYİ ÇEVRE UYGULAMALARI ÖDÜLÜ

GREEN APPLE EN İYİ ÇEVRE UYGULAMALARI ÖDÜLÜ

GREEN APPLE EN İYİ ÇEVRE UYGULAMALARI ÖDÜLÜ

IC İÇTAŞ İNŞAAT tarafından inşa edilen ve IC Holding ile Camper&Nicholsons Marinas tarafından yönetilen IC Çeşme Marina, Londra’da İngiliz Parlamento Sarayında gerçekleştirilen “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika kıtalarında Gümüş Elma ödülünün sahibi oldu.

Londra’da İngiliz Parlamento Sarayı’nda gerçekleştirilen Green Apple Ödül Töreninde,
Çeşme Marina’nın kazanmış olduğu bu prestijli ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çeçen kabul etti.
IC Çeşme Marina; marina tarafından dikilen, büyütülen ve bakımı yapılan zeytin ağaçlarından doğal zeytinyağı elde etmesi ile ödüle layık görüldü. Zeytin hasadı, IC Çeşme Marina çalışanları ve aileleri tarafından bir şenlik havasında gerçekleşiyor.
 
IC Çeşme Marina Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çeçen aldıkları ödül ile ilgili açıklamasında şunları ifade etti: “Çeşme Marina’nın yeni bir ödül daha kazanmasından dolayı gurur duyuyoruz. Bu girişimin, Akdeniz’in tamamında yaygınlaştığını görmek isteriz.

Green Apple Ödülleri, Çeşme Marina’nın ruhuna çok iyi yansıtmaktadır; zira zeytinyağı,
Ege Kültürü ve mirasımızın tanıtımı için burada sahip olduğumuz önemli faktörlerden biridir.”
 
Uluslararası Green Apple Ödülü’nün sahibi olarak, Çeşme Marina,Green World Elçisi olarak Türkiye’yi 2018 Green Apple Ödüllerinde de temsil etme hakkı kazandı.
 
“Green Organisation” hakemi, “Bu şaşırtıcı Türk marinasında, yaşları 200 yıla kadar uzanan ve Ege kültürünün bir parçası olan 75 zeytin ağacı bir şenlik havasında hasat edilmektedir. Elde edilen zeytinyağı marina misafirlerine hediye edilmekte ve bu zeytin ağaçlarında hayvanlar için yaşam sağlanmaktadır. Bunlar 100 yerli meyve ağacının daha dikilmesine ilham olmuştur.” açıklamalarında bulundu.
 
Tarihi ve romantik bir liman olan Çeşme Marina, 2010 yılında Marina İşletmeciliği dalında denizcilik sektörünün Oscar’ı kabul edilen Altın Çıpa Ödülü’nün, 2011 yılında ARKIPARC tarafından “Kentsel Kalite İçin Dialog – Karma Kullanım Ödülü”nün, 2012 yılında İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından “Yılın Turizm Yatırımcısı” ödülünün ve 2014 yılında Dünya Denizyolu Taşımacılığı “PIANC” tarafından “Jack Nichol – Üstün Tasarım Ödülü”nün sahibi oldu.
 


Kategori

Ödüllerimiz

Adres

Telefon

Web sayfası

-

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5