fbpx

Çeşme’de Yelkenler Çocuklar için açıldı!

EAYK – Çeşme Marina tarafından düzenlenen İzmir Güz Trofesi 1. Ayak yarışları, Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı (BUVAK) katkılarıyla Çeşme Marina’dan gerçekleştirildi.

30 teknenin kayıt verdiği yarışların ilk günü, teknelerin planlanan 2 yarışı gerçekleştirmek için denize açılması ile başladı. Zaman zaman 25 knota kadar yükselen rüzgar altında IRC A sınıflarında 2, IRC B ve destek sınıflarında tek yarış gerçekleştirildi.

Yarışın ikinci günü, daha sakin ve bol güneşli, güzel bir havada başladı. Brifing sonrasında denize açılan tekneler, 12-14 knot rüzgar altında planlanan tek yarışı başarıyla tamamladılar. Yarış sonrasında Marina Yacht Club’te BUVAK’ın katkılarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde kazananlar kupalarına kavuştu.

Ödül töreninde konuşma yapan BUVAK Başkanı Ülkü Belkıs KARLI, “9 senedir yarışçılar ile Güz Trofesi’nde beraberiz. Vakfımıza ve çocuklarımıza yapmış olduğunuz yardımlar için size çok teşekkür ediyoruz. 2020’de sizlerle olacağımız için çok mutluyuz.” dedi. Daha sonra sahne alan EAYK-Çeşme Marina Komodoru Akif SEZER ve Çeşme Marina Genel Müdürü Can AKALTAN da BUVAK’ın çocuklar için yapmış olduğu hizmetler için vakfa teşekkürlerini iletti. Ödül töreninde; IRC A-1’de TÜPRAŞ LEMON, IRC A-2’de ORCHESTRA, IRC A-3’de MARE, IRC A-4’de FERMER, IRC B-1’de PERLE WHITE, IRC B-2’de SHAKARA, IRC B-3’de CHESS ve Destek Sınıfında ELİSA’ya birincilik kupaları verildi.

2019 İzmir Güz Trofesi’nin 2. ayak yarışları, 9-10 Kasım tarihinde Çeşme Marina’da yapılacaktır.Call Now Button