fbpx

YENİ KORONAVİRÜS (COVID-19) NEDİR?

Yeni Koronavirüs (Covid-19) solunum yolu enfeksiyonu yapan bir virüstür.

Çeşme Marina’da Yeni Koronavirüs salgını ile ilgili alınan önlemleri Faydalı Bilgiler altındaki Korona Önlemlerimiz sayfalarından takip edebilirsiniz.

Çeşme Marina’nın Koronavirüs için en güncel önlemleri için lütfen TIKLAYIN

Salgının duyulmasının ilk gününden itibaren büyük tedbirler alan Çeşme Marina, daha ilk günlerden dezenfeksiyon işlemlerine başlayıp eylem planlarını oluşturmuş ve tüm aşamalarında başarıyla mücadelesini gerçekleştirmiştir…


 

Koronavirüs Belirtileri nelerdir?


 


 

 

KORONA SALGINI GÜNCEL BİLGİLER

ÇEŞME MARİNA’DA HANGİ ÖNLEMLER ALINDI?


Değerli Misafirlerimiz,

Covid-19 salgını nedeniyle marinamızda ve il bazında alınan önlemleri aşağıda bilgilerinize sunuyoruz. Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için, salgın önlem kurallarına hassasiyet göstermenizi önemle rica ederiz.

MARİNA ÖNLEMLERİMİZ

Marinamızda aşağıda belirtilen önlemleri daha iyi koordine edebilmek adına Marina Eylem Planı oluşturulmuştur. Yayınlanan güncel genelge ve kararlara göre bu planın revizesi yapılmaktadır.        

 

 1. İzmir Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile tüm ilde maske takılması zorunludur. Maskeniz yok ise Ön Büromuzdan ücretsiz temin edebilirsiniz.
 2. Marinamız ana giriş kapısında rutin olarak ateş ölçümü yapılmaktadır. Görevlilerimize bu hususta anlayış göstermenizi rica ederiz.
 3. Marinamız kapalı ve açık alanlarındaki el hijyen noktalarımızda ellerinizi dezenfekte edebilirsiniz.
 4. Kapalı alanlarımız UVL cihazları ile düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.
 5. Saniter ünitelerimizde el kurutma cihazları devre dışı bırakılmış kâğıt havlu kullanımına geçilmiştir.
 6. Ön Büromuzda aynı anda bulunacak kişi sayısını sınırladık. Güvenlik görevlimiz gerektiğinde sizi bu konuda uyarabilir ve dışarıda beklemenizi rica edebilir.
 7. Yönetim binamız girişinde kullanılmak üzere hijyen halısı temin ettik.
 8. Ön Büro işlemleriniz sırasında mesafenizi korumanız için sosyal mesafe işaretleri yerleştirdik.
 9. Marinamız genelinde teması en aza indirmek için kapılarımıza sensörler yerleştirdik. Düğmelere dokumak yerine elinizi göstermeniz yeterli olacaktır.
 10. Çalışanlarımıza düzenli olarak Covid-19 eğitimleri vermekteyiz. Salgın Mücadele Ekibimiz tüm gelişmeleri yakından takip etmekte ve alınan önlemleri güncel bilgilerle adapte etmektedir.

 

MARİNA KONUKEVİ ÖNLEMLERİMİZ

 

Bünyemizde bulunan 6 odalı Çeşme Marina Konukevi’nde  Covid-19 protokolü oluşturularak kontrollü normalleşme sürecine dair yapılan hazırlık ve önlemler bir araya toplanmıştır.

 

 • Çalışanlarımız Covid-19 ve Hijyen eğitimlerini tamamlamış bulunmakta ve konuyla ilgili başta doğru ekipman kullanımı ve dezenfeksiyon işlemleri konusunda gerekli aksiyonları alacak şekilde çalışmalarına devam etmektedirler.
 • Misafir yatak odası temizliği maske takan personel tarafından, her müşteri odası için tek kullanımlık eldiven, bez vb. temizlik ürünleri kullanılarak yapılmaktadır.
 • Her temizlik işleminden önce odanın yeterince havalandırılması sağlanarak, Konukevi odaları ve burada elle temas edilen yüzeyler, telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenmekte ve UV teknolojiye sahip temizlik ekipmanı ile dezenfeksiyonu sağlanmaktadır.
 • Odalarda tek kullanımlık buklet malzemesi kullanılmaktadır.
 • Odalardaki klimaların filtreleri her check – out sonrasında dezenfektan ile yıkanmaktadır.
 • Covid-19 teşhisi konan müşteri odasının havlu, nevresim, yastık ve çarşaflarının ayrı toplanıp ayrı yıkanması sağlanmaktadır.
 • Diğer konaklayanlar ile ortak teması önlemek adına, açık büfe olan kahvaltı uygulaması yerine misafirlere özel kahvaltı servisi yapılmaktadır.

 

TİCARİ ALAN ÖNLEMLERİMİZ

 

 • Marina ticari alan mağazalarımız, kendilerini ziyaret edecek müşterileri için mağaza girişinde ve içerisinde dikkat çekecek noktalara Covid-19 ile ilgili uyarı ve görsellerini yerleştirmişlerdir.
 • Mağaza girişlerinde, mağaza görevlisi tarafından gelen müşterinin ateşi ölçülerek, dezenfektan kullanımı sağlanmaktadır. İşletmeler, maskesiz misafir kabul etmemektedir.
 • Mağazalara belirli sayıda misafir kabul edilmekte ve yoğun olan dönemlerde misafirlerin dış alanda beklenmesi sağlanarak sıra ile işletmeye alınmaktadır.
 • Bazı mağazalar daha iyi hizmet verebilmek adına deneme kabinlerinde UVC Sterilizasyon cihazı bulundurmaktadır.
 • Maske takmanın önemi ve bununla ilgili bir uyarı metni içeren ses kaydımız, belirli periyodlarla ticari alanımızda yayınlanmaktadır.

 

SİZLER NELER YAPABİLİRSİNİZ?

 1. Tekne evraklarınızı sitemizde aktif olan “Pre-Checkin” sistemimizden online olarak ulaştırarak kayıt işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. https://cesmemarina.com.tr/pre-check-in-tr/
 2. Ödemelerinizi https://tahsilat.cesmemarina.com.tr/ e-tahsilat üzerinden temassız yapabilirsiniz.


Call Now Button