fbpx
2020

EGE’NİN EN İYİ SUPERYAT MARİNASI ÖDÜLÜ

ACREW tarafından düzenlenen Süper Yat İşletmeleri Ödülleri kapsamında Çeşme Marina, karada kariyerine devam eden deneyimli emekli kaptanlar, bölüm başkanları ve aktif kaptanlardan oluşan toplam 50 kişilik jüri tarafından Ege’nin en iyi süper yat marinası adayı olarak gösterildi. Kaptan ve mürettebat oyları ile de bu prestijli ödüle layık görüldü.

 

Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan alınan ödülle alakalı “Ödüllerimize bir yenisini daha eklemiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 2020 yılı, yaşanan salgın sebebiyle hem ülkemiz hem de tüm dünya için zor bir yıl oldu. 2021 yılına girerken bu önemli ödülün tüm ülkemize moral olmasını umuyoruz. Bu vesile ile değerli ekibimin tüm üyelerine gönülden teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Çeşme Marina'nın Gurur Tablosu
2018

YEŞİL DÜNYA ÖDÜLÜ

2017 yılında Çeşme Marina tarafından dikilen, büyütülen ve bakımı yapılan zeytin ağaçlarından doğal zeytinyağı elde etme projesi ile “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika kıtalarında Gümüş Elma ödülünün sahibi olan IC Çeşme Marina, aynı proje ile 2018 yılında “Yeşil Dünya” Ödülüne aday gösterildi.

 

17 Eylül günü Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda gerçekleştirilen törende, IC Çeşme Marina, “Zeytin Yağı” projesi ile “Yeşil Dünya” bronz ödülünün sahibi oldu. Bu prestijli ödülü, IC Holding Turizm Grup Başkanı Orhan HALLİK kabul etti.

Çeşme Marina'nın Gurur Tablosu
2017

GREEN APPLE EN İYİ ÇEVRE UYGULAMALARI ÖDÜLÜ

IC İÇTAŞ İNŞAAT tarafından inşa edilen ve IC Holding ile Camper&Nicholsons Marinas tarafından yönetilen

IC Çeşme Marina, Londra’da İngiliz Parlamento Sarayında gerçekleştirilen “Green Apple” En İyi Çevre Uygulamaları Ödüllerinde Avrupa,
Orta Doğu ve Afrika kıtalarında Gümüş Elma ödülünün sahibi oldu.

 

Londra’da İngiliz Parlamento Sarayı’nda gerçekleştirilen Green Apple Ödül Töreninde,
Çeşme Marina’nın kazanmış olduğu bu prestijli ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çeçen kabul etti.

IC Çeşme Marina; marina tarafından dikilen, büyütülen ve bakımı yapılan zeytin ağaçlarından doğal zeytinyağı elde etmesi ile ödüle layık görüldü. Zeytin hasadı, IC Çeşme Marina çalışanları ve aileleri tarafından bir şenlik havasında gerçekleşiyor.

 

IC Çeşme Marina Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çeçen aldıkları ödül ile ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

“Çeşme Marina’nın yeni bir ödül daha kazanmasından dolayı gurur duyuyoruz. Bu girişimin, Akdeniz’in tamamında yaygınlaştığını görmek isteriz.
Green Apple Ödülleri, Çeşme Marina’nın ruhuna çok iyi yansıtmaktadır; zira zeytinyağı,
Ege Kültürü ve mirasımızın tanıtımı için burada sahip olduğumuz önemli faktörlerden biridir.”

 

Uluslararası Green Apple Ödülü’nün sahibi olarak, Çeşme Marina,
Green World Elçisi olarak Türkiye’yi 2018 Green Apple Ödüllerinde de temsil etme hakkı kazandı.

 

“Green Organisation” hakemi, “Bu şaşırtıcı Türk marinasında, yaşları 200 yıla kadar uzanan ve Ege kültürünün bir parçası olan 75 zeytin ağacı bir şenlik havasında hasat edilmektedir. Elde edilen zeytinyağı marina misafirlerine hediye edilmekte ve bu zeytin ağaçlarında hayvanlar için yaşam sağlanmaktadır. Bunlar 100 yerli meyve ağacının daha dikilmesine ilham olmuştur.” açıklamalarında bulundu.

 

Tarihi ve romantik bir liman olan Çeşme Marina, 2010 yılında Marina İşletmeciliği dalında denizcilik sektörünün Oscar’ı kabul edilen Altın Çıpa Ödülü’nün, 2011 yılında ARKIPARC tarafından “Kentsel Kalite İçin Dialog – Karma Kullanım Ödülü”nün, 2012 yılında İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından “Yılın Turizm Yatırımcısı” ödülünün ve 2014 yılında Dünya Denizyolu Taşımacılığı “PIANC” tarafından “Jack Nichol – Üstün Tasarım Ödülü”nün sahibi oldu.

Çeşme Marina'nın Gurur Tablosu
2014

MARİNA ÜSTÜN TASARIM
Jack Nichol Ödülü – PIANC

Çeşme Marina, Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu tarafından “Marina Üstün Tasarım Jack Nichol Ödülü”ne layık görüldü.

 

Konuyla alakalı Çeşme Marina, Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu tarafından fonksiyonel, estetik ve çevresel düşünme kriterleri bakımından en iyi marina seçildi. Daha önce “En İyi Mimarlık Projesi”, “En İyi Marina”, “En İyi Turizm Yatırımı” gibi ödülleri alan Çeşme Marina’nın, son ödülü Jachthaven Bruinisse (Hollanda), Marstrand (İsveç) Porto Montenegro (Karadağ) marinalarını geride bırakarak aldığı kaydedildi.

 

Beyanatta, şu şekilde söylendi: “Marinaların planlanma ve tasarım, çevreyle uyum, fonksiyon ve estetik özellikleriyle değerlendirildiği PIANC Marina Üstün Tasarım ödülü çerçevesinde Çeşme Marina, sunduğu hizmetler ve yönetimdeki detaylara verdiği önemle rakipleri arasında ön plana çıktı. Denizde 400, karada ise 100 tekne kapasitesine sahip olan ve uzunluğu 6 metreden 60 metreye uzanan süper yatlara kadar hizmet verebilen Çeşme Marina fonksiyonellik, estetik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterleri açısından en iyi tesis olarak seçildi.”

Çeşme Marina'nın Gurur Tablosu
2012

YILIN EN İYİ
TURİZM YATIRIMCISI

15-22 Nisan 2012 tarihlerinde 36’ıncısı düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerinde,  İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün dördüncüsünü düzenlendiği “İzmir Turizm Ödülleri”nde Çeşme Marina, yılın En İyi Turizm Yatırımcısı kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.


“İzmir Turizm Ödülleri” 2012 jürisi İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) üyesi İlter Yılmaz, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) İzmir Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Osman Kızıltuğ, İzmir Turist Rehberleri Esnaf Odası Başkanı Ayten Şenipek, Çeşme Turistik Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eryaman, Pamucak Turizm Yatırımcıları Birliği Genel Sekreteri Kürşad Güner, Ege Turizm Derneği Genel Sekreteri Özer Mumcu, TRT Belgesel ve Turizm Kanalı Dış İlişkiler Reklam ve Tanıtım Müdürü Mine Şişçi, Yeni Asır Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Muzaffer Oktay, Yaşar Üniversitesi Turizm İşletmeciği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İge Pırnar, İzmir Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Erşahin’den oluştu.

Çeşme Marina'nın Gurur Tablosu
2011

ARKIPARC

Fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırıldığı Türkiye’nin ilk gayrimenkul ödülü “ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri”, ünlü gazeteci/mimar Özlem Gürses’in sunumuyla gerçekleşen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.


ArkiPARC 2011 ödülleri, “Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım” olmak üzere toplam altı kategoride “proje” üzerinden geliştirici ve mimarına verildi. ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri’nde; karma kullanım dalında Çeşme Marina projeleri ödüle layık görüldü.


Seçici Kurulu’nda Avi Alkaş, Alaeddin Babaoğlu, Kerem Erginoğlu, Celal Abdi Güzer, Hakan Kodal, Firuz Soyuer ve Feyzi Tecellioğlu gibi Türkiye’de sektörün gündemi belirleyen önemli isimlerin olduğu ödüller için 90 proje yarıştı.

Çeşme Marina'nın Gurur Tablosu
2011

ALTIN ÇIPA

Denizcilik sektörünün Oscar’ları olarak kabul edilen ödül kapsamında Çeşme Marina‘Marina İşletmeciliği’ kategorisinde 2010-2011 yılının en iyi marinası seçildi.

Altın Çıpa Jüri Heyeti, son teknoloji kullanılarak tasarlanmış uluslararası standartta bir marina olması ve aynı zamanda ek tesislerle tekne severlerin isteklerine uygun bir sosyal mekan kurmasından dolayı Çeşme Marina‘ya “En İyi Marina İşletmesi Ödülü” verildiğini açıkladı.

Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri, her yıl 10 ila 15 kategoride düzenleniyor ve denizcilik alanında faaliyet gösteren firmalar başarılarından dolayı ödüllendiriliyor.

Ödülle ilgili olarak bir konuşma yapan Çeşme Marina Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çeçen şunları söyledi:

“Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri kapsamında Çeşme Marina’nın işletmeye başlamasının 1. yılında aldığı bu önemli ödülden dolayı çok memnunuz. Denizcilik dünyasının duayen isimlerinin bizi bu kıymetli ödüle layık görmesi bizim açımızdan çok önemli. Bu büyük başarı için ortaklarımız IC Holding’e ve Camper & Nicholsons’a, tüm tekne sahiplerimize, ticari işletmelerimize, iş ortaklarımıza, desteklerini esirgemeyen kamu kurum ve kuruluşlarına ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.”  

Call Now Button